Retransmisje na antenie TVP
Sprawdź terminy emisji

DZIEŃ I - 10.08.2019 – Sobota

KONCERT WIECZORNY – Gala Operowa
miejsce:Pijalnia Główna
godz.20.00
Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej
Sławomir Chrzanowski - dyrygent
Soliści:
Alexander Anisimov - bas
Edyta Piasecka - sopran
Ewa Vesin - sopran
Jadwiga Postrożna - mezzosopran
Andrzej Lampert - tenor
Łukasz Gaj - tenor
Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński
Czytaj więcej


DZIEŃ II - 11.08.2019 – Niedziela

1. SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Stanisław Janicki
Temat spotkania: Jan Kiepura, jego filmy i epoka
miejsce:Scena Plenerowa
godz.10.00
Czytaj więcej


2. KONCERT PROMENADOWY – „W stylu wiedeńskim”
miejsce: Scena Plenerowa
godz.12.00
Wykonawcy:
Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego
Mieczysław Smyda - dyrygent
Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury”
Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński
Czytaj więcej


3. KONCERT POPOŁUDNIOWY - Estrada Młodych – „Muzyczne kolory Europy”
miejsce:Scena Plenerowa
godz.15.00
Wykonawcy:
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju:
Ahyong Kim - sopran (Korea Południowa)
JingXing Tan - tenor (Chiny)
Katarzyna Rzeszutek - fortepian (Polska)
Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński
Czytaj więcej


4. KONCERT WIECZORNY – „Grażyna Brodzińska i Jej goście”
miejsce:Pijalnia Główna
godz.20.00
Wykonawcy:
Grażyna Brodzińska - sopran
Marcin Jajkiewicz - wokal
Bogdan Kierejsza - skrzypce
Wiesław Prządka - akordeon, bandoneon, aranżacja
Hanna Kolano, Michał Kolano - taniec towarzyski
Michał Rorat - fortepian
Giuseppe Gimelli - dyrygent, aranżer
Orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia”
Tomasz Chmiel - dyrygent, aranżer, pianista
Prowadzenie koncertu: Dariusz Stańczuk (redaktor RMF Classic)
Czytaj więcej


DZIEŃ III - 12.08.2019 – Poniedziałek

1. SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Grażyna Brodzińska
miejsce:Scena Plenerowa
godz.10.00
Prowadzenie spotkania: Tomasz Raczek
Czytaj więcej


2. KONCERT PROMENADOWY „W MEANDRACH MUZYKI FILMOWEJ I ROZRYWKOWEJ”
miejsce:Scena Plenerowa
godz.12.00
Wykonawcy:
Kwartet Smyczkowy „Con Amabile”
Daria Krzysztoń - I skrzypce
Yi Ding-Dana - II skrzypce
Joanna Głąb - altówka
Agnieszka Lasek - wiolonczela
Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński
Czytaj więcej


3. KONCERT POPOŁUDNIOWY – Estrada Młodych – Recital Wokalny
miejsce:Scena Plenerowa
godz.15.00
Wykonawcy:
Paulina Rogóż - sopran
Joanna Litwin-Fenc - fortepian
Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński
Czytaj więcej


4. KONCERT WIECZORNY – GALA OPERETKOWA
miejsce:Pijalnia Główna
godz.20.00
Wykonawcy:
Artyści Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana
Adam Klocek - dyrygent
Soliści:
Marcelina Beucher - sopran
Aleksandra Orłowska - sopran
Adam Sobierajski - tenor
Łukasz Gaj - tenor
Wiola Suska – choreografia
Tancerze Artyści Zespołu Baletu Teatru Muzycznego w Lublinie:
Sandra Czaplicka, Małgorzata Franek, Chisato Ishikawa, Ewa Budny-Orłowska, Konstantyn Moiorov, Daniel Urbaniak, Filip Krzyżelewski, Maciej Marczak.
Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński
Czytaj więcej


DZIEŃ IV - 13.08.2019 – Wtorek

1. SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Stanisława Celińska
miejsce:Scena Plenerowa
godz.10.00
Prowadzenie spotkania: Tomasz Raczek
Czytaj więcej


2. KONCERT PROMENADOWY – „Muzyka świata”
miejsce:Scena Plenerowa
godz.12.00
Wykonawcy:
Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego
Mieczysław Smyda - dyrygent
Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” - balet
Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński
Czytaj więcej


3. KONCERT POPOŁUDNIOWY – Estrada Młodych - Stanisław Moniuszko „Verbum Nobile” – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
miejsce:Scena Plenerowa
godz.15.00
Wykonawcy:
Piotr Wajrak - dyrygent
Artur Pilch - fortepian
Wykonawcy:
Studenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Obsada:
Serwacy Łagoda, szlachcic - Alan Sobkowicz - bas
Zuzia, jego córka - Roksana Korban - sopran
Marcin Pakuła, szlachcic - David Roy - baryton
Michał (Stanisław), jego syn - Mateusz Grochowski - baryton
Bartłomiej - Krystian Kułak - baryton
Chór wieśniaczek i wieśniaków:
Edyta Adamek, Anna Finczek, Zuzanna Frątczak, Klaudia Janicka, Klaudia Kalinecka, Natalia Kreft, Kamila Lewicka, Małgorzata Nowicka, Aneta Nurcek, Karolina Pankowska, Katarzyna Joanna Pietrzak, Dorota Wojtczak, Cyprian Chwieralski, Piotr Haik, Dawid Jenczewski, Michał Jopek, Tomasz Kornat. Gościnnie w chórze: Natalia Greala, Łukasz Dyngosz
Realizatorzy:
Kierownik muzyczny: Piotr Wajrak
Reżyser: Ryszard Smęda
Asystent reżysera: Łukasz Przykłocki
Przygotowanie solistów: Dorota Demidowicz, Olga Wołkowa, Artur Pilch
Przygotowanie chóru: Anna Kocent
Organizator ze strony Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
prof. dr hab. Małgorzata Grela, Dziekan Wydziału Wokalnego w A. Muz. w Bydgoszczy
Pedagodzy: mgr Anna Kocent, dr hab. Wojciech Dyngosz
Prowadzenie koncertu: Jacek Woleński
Czytaj więcej


4. KONCERT WIECZORNY – Koncert Stanisławy Celińskiej – „Malinowa” z udziałem Zespołu Macieja Muraszko
miejsce:Pijalnia Główna
godz.20.00
Czytaj więcej


DZIEŃ V - 14.08.2019 – Środa

1. SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Kałudi Kałudow
miejsce:Scena Plenerowa | przeniesiono do Pijalni Głównej ze względu na złe warunki pogodowe
godz.10.00
Wykonawcy:
Kałudi Kałudow - tenor
Aleksandra Orłukowicz - fortepian
Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński
Czytaj więcej


2. KONCERT PROMENADOWY – Kolory muzyki polskiej
miejsce:Scena Plenerowa | przeniesiono do Pijalni Głównej ze względu na złe warunki pogodowe
godz.12.00
Wykonawcy soliści:
Paweł Trojak - baryton
Joanna Litwin-Fenc - fortepian
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


3. KONCERT POPOŁUDNIOWY – Estrada młodych – Polskie arcydzieła wokalne
miejsce:Scena Plenerowa | przeniesiono do Pijalni Głównej ze względu na złe warunki pogodowe
godz. 15.00 | około 13.30
Wykonawcy:
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju:
Sylwia Olszyńska - sopran
Aleksandra Opała - mezzosopran
Sławomir Naborczyk - tenor
Michał Janicki - baryton
Aleksandra Orłukowicz - fortepian
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


4. KONCERT WIECZORNY – „Gala Operowa - Viva Moniuszko”
miejsce:Pijalnia Główna
godz.20.00
Wykonawcy:
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Michał Klauza - dyrygent
Soliści:
Joanna Moskowicz - sopran
Łukasz Załęski - tenor
Adam Kruszewski - baryton
Artur Janda - bas
Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas i Piotr Nędzyński
Czytaj więcej


DZIEŃ VI - 15.08.2019 – Czwartek

1. SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Joanna Moskowicz
miejsce:Pijalnia Główna
godz.10.00
Wykonawcy:
Joanna Moskowicz - sopran
Aleksandra Orłukowicz - fortepian
Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński
Czytaj więcej


2. KONCERT PROMENADOWY – Koncert wokalno-instrumentalny „Włoscy mistrzowie melodii”
miejsce:Pijalnia Główna
godz.12.00
Wykonawcy:
Anna Wolfinger - sopran
Natalia Gaponenko - fortepian
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


3. KONCERT POPOŁUDNIOWY – Estrada młodych - „Pimpinone” - Opera komiczna Georga Philippa Telemanna
Libretto: Johann Philipp Praetorius, Michał Zabłocki
 

 

 
miejsce:Scena Plenerowa
godz.15.00
Wykonawcy:
Krakowska Opera Kameralna
Obsada:
Pimpinone:
Klaudiusz Leśniak - baryton, Piotr Pasek - aktor
Vespetta:
Paulina Rogóż - sopran, Emilia Żurek - sopran, Magdalena Malik - aktorka, Maria Pasek - aktorka
Realizatorzy:
Inscenizacja, reżyseria: Wacław Jankowski
Kierownictwo muzyczne: Paweł Szczepański
Scenografia, kostiumy: Katarzyna Mucha
Kompozycja ruchu scenicznego: Jadwiga Leśniak-Jankowska
Przygotowanie wokalne: dr hab. Radosław Żukowski
Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej:
Skrzypce I – Aleksandra Panasiuk
Skrzypce II – Aleksandra Gawlik
Altówka – Justyna Maziarka
Wiolonczela – Teodor Szulc
Kontrabas – Rafał Gorczyński
Szpinet – Anna Huszczo
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


4. KONCERT WIECZORNY – „Astor Piazzolla - Tango Nuevo” / Beata Szałwińska’s Aconcagua Project
miejsce:Pijalnia Główna
godz.20.00
Wykonawcy:
Beata Szałwińska - fortepian (Luksemburg, Polska)
Anthony Millet - akordeon (Francja)
Damien Pardoen - skrzypce (Belgia)
Fabian Perdichizzi - skrzypce (Belgia)
Emilio Vicente Argento - altówka (Włochy)
Benoit Legot - kontrabas (Francja)
Thibault Momper - gitara (Francja)
Thomas Fougueray - wiolonczela (Francja)
 
Lenka Klimentowa - taniec
Jan Kliment - taniec
Czytaj więcej


DZIEŃ VII - 16.08.2019 – Piątek

1. SPOTKANIE Z GWIAZDĄ – Aleksander Anisimov
miejsce:Pijalnia Główna
godz.10.00
Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński
Czytaj więcej


2. KONCERT PROMENADOWY – Recital skrzypcowy
miejsce:Pijalnia Główna
godz.12.00
Wykonawcy:
Małgorzata Kogut-Ślanda - skrzypce
Aleksandra Orłukowicz - fortepian
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


3. KONCERT POPOŁUDNIOWY – Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego – Recital Wokalny „Rossiniowska Wirtuozeria”
miejsce:Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju
godz.15.00
Wykonawcy:
Natalia Gavrilan - mezzosopran (Mołdawia, Włochy)
Inessa Filistovich - fortepian (Białoruś, Włochy)
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


4. PRZEDSTAWIENIE PROMENADOWE - Johann Strauss „Zemsta Nietoperza”
miejsce:Scena Plenerowa
godz.20.00
Wykonawcy:
Artyści Orkiestry, chóru i baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
Marta Kosielska - dyrygent
Obsada:
Gabriel von Eisenstein (wiedeński finansista) - Andrzej Kostrzewski - baryton
Rosalinda (żona Eisensteina) - Dorota Wójcik - sopran
Adela (pokojówka) - Aleksandra Borkiewicz - sopran
Ida (siostra Adeli, tancerka) - Aldona Orzeł-Sztabińska - sopran
Frank (dyrektor więzienia) - Grzegorz Szostak - baryton
Dr Falke (przyjaciel Eisensteina) - Arkadiusz Anyszka - baryton
Dr Blind (adwokat Eisensteina) - Marcin Ciechowicz - tenor
Alfred (śpiewak, były ukochany Rosalindy) - Krzysztof Marciniak - tenor
Książę Orlovsky - Agnieszka Makówka - mezzosopran
Frosch (strażnik w miejskim więzieniu) - Przemysław Rezner – baryton
Balet:
Beata Brożek, Matylda Molińska, Kinga Łapińska, Lidia Boutfeux, Izabela Barbacka, Aneta Kosmowska, Adam Grabarczyk, Krzysztof Pabjańczyk, Piotr Ratajewski, Mateusz Kubiak, Wiktor Krakowiak-Chu, Jan Łukasiewicz
Chór:
soprany:
Katarzyna Pisarek, Agnieszka Białek, Dorota Woźniak, Maria Gorlach
alty:
Dagny Konopacka-Maćkowiak, Joanna Śmiałkowska, Katarzyna Kuźnik, Anna Kobylańska-Przybyła
tenory:
Grzegorz Siwiński, Marek Twardowski, Wojciech Strzelecki, Cezary Socha
basy:
Romuald Kisielewski, Zbigniew Kuźnik, Wiesław Rudnicki, Zbigniew Gawroński
Orkiestra:
Marcin Budziarski, Maria Włastowska, Piotr Jakubowski, Marta Jabłońska, Katarzyna Gałdecka-Sprawka, Nella Zaforemska, Maria Tomala, Justyna Łuczyńska, Maciej Baran, Justyna Jakubowska, Joanna Dzidowska, Waldemar Szelągowski, Fryderyk Bodzianowski, Adam Kowalczyk, Mirosław Dudek, Waldemar Szubski, Bartłomiej Kruszyński, Jakub Jeziorowski, Jan Pawlak, Andrzej Kalkandzis, Maria Frankowska, Piotr Maciejewski, Waldemar Dobiec, Joanna Borcz, Monika Woźniak, Cezary Dynowski, Marzena Kowalczyk, Marcin Werner, Aleksander Kłys.
Prowadzenie koncertu: Joanna Trafas
Czytaj więcej


DZIEŃ VIII - 17.08.2019 – Sobota

1. PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ - WOKÓŁ WIELKIEJ SCENY
miejsce:Pijalnia Główna
godz.10.00
Prowadzenie spotkania: Piotr Nędzyński
Czytaj więcej


2. KONCERT PROMENADOWY / Duet na trąbki
miejsce:Pijalnia Główna
godz.12.00
Wykonawcy:
Igor Cecocho - trąbka,
Sławomir Cichor - trąbka,
Maria Miszczak - fortepian
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


3. KONCERT w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej w Tyliczu
miejsce:Tylicz
godz.19.00
Wykonawcy:
Dominika Majdanová - sopran (Słowacja)
Paulina Rogóż - sopran (Polska)
Joanna Litwin-Fenc - fortepian
Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska
Czytaj więcej


4. KONCERT WIECZORNY – „Finałowa Gala Tenorowa”
miejsce:Scena Plenerowa
godz.20.00
Wykonawcy:
Śląska Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego
Zbigniew Graca - dyrygent
Soliści:
Maciej Komandera - tenor (Polska)
Tomasz Kuk - tenor (Polska)
Mihail Mihaylov - tenor (Bułgaria)
Dominik Sutowicz - tenor (Polska)
Tadeusz Szlenkier - tenor (Polska) | odwołał swój udział z powodu choroby
Choi Wonhyeok - tenor (Korea Południowa)
Prowadzenie koncertu: Olimpia Górska i Jerzy Snakowski
Czytaj więcej



  • Organizatorzy Patronat honorowy Partner główny Partnerzy Patroni medialni
  • Organizatorzy Patronat honorowy Partner główny Partnerzy Patroni medialni
  • Organizatorzy Patronat honorowy Partner główny Partnerzy Patroni medialni

Festiwal współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Zapraszamy na 53. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju .